Evangélikus hitoktatás
Mi jellemzi az evangélikus hit- és erkölcstanórát?
- Az evangélikus hit- és erkölcstanórán foglalkozunk mindazokkal a témákkal és kérdésfelvetésekkel, amelyeket az erkölcstanóra tárgyal.
- Például: Ki vagyok én? Hol a helyem a családban, az iskolában, a közösségekben? Mit jelent a hazaszeretet?
- Mindezeket a kérdéseket azonban a Biblia tanítása és egyházunk évszázados hagyományai alapján vesszük sorra, de más, az életünk egészére vonatkozó kérdésekről is tanulunk.
- Például: Hogyan tapasztalható meg Isten szeretetének ereje? Mitől teljes az életünk? Milyen értékeket közvetít a Biblia?
Mit tanít az evangélikus hit- és erkölcstanórán a tanár?
- Az órákon a diákokat az életük kérdésein keresztül juttatjuk el a Biblia, valamint az egyház tanításának és történetének ismeretéhez. A tananyag feldolgozása során hangsúlyt fektetünk a személyes lelki és érzelmi fejlődés elősegítésére, továbbá az erkölcsi érzék mélyítésére is.
Melyek az evangélikus hit- és erkölcstanórák fő témakörei?
- Jézus életének és tanításának megismerése.
- Önismeret.
- Emberi kapcsolatok.
- A közösség és a környezet jelentősége életünkben.
Ki tartja az evangélikus hit- és erkölcstanórát?
- A helyi evangélikus egyházközség lelkésze vagy hitoktatója.
Ki járhat evangélikus hit- és erkölcstanórára? - Bárki választhatja az evangélikus hit- és erkölcstant. A jelentkezésnek nem feltétele sem a keresztség, sem az evangélikus egyházhoz tartozás.
Mi a jelentkezés módja?
- A szülő nyilatkozik arról, hogy gyermekét szeretné beíratni az evangélikus hit- és erkölcstanórára. A leendő elsős gyermekek szülei a beiratkozás alkalmával (2024. április 18-19.), a leendő ötödikesek szülei pedig 2024. május 20-áig jelezhetik döntésüket az általános iskolában.